Iskolánk, már több alkalommal fogadott külföldön élő, magyar mezőgépész tanulókat összefüggő szakmai gyakorlatra, a Bethlen Gábor alapkezelő Zrt. támogatásával. Ebben a tanévben Romániából a kézdivásárhelyi Apor Péter Szaklíceum öt tanulója és egy kísérőtanára vett részt két héten keresztül a tanüzemünkben, tangazdaságunkban gyakorlaton.

 Iskolánk tanulóival közösen, a gyakorlati csoportokban beosztás alapján végezték az aktuális munkákat és feladatokat. A gépész osztályok tananyagához kapcsolódóan részt vettek: gépi forgácsoláson, hegesztésen, gépjavítás és üzemelési munkákban. A tanulóinkkal együttvégzett munka, a délutáni közös sport és egyéb tevékenységek, hozzájárult barátságok kialakulásához és a tapasztalatok cseréjéhez.

A munka mellett délutánonként és hétvégén volt lehetőség a környező városok nevezetességeinek megismerésére és fürdőzésre.

Szakmai kiránduláson is részt vettek, Baján az AXIAL Kft-nél. Köszönjük az AXIAL Kft. tulajdonosainak a lehetőséget és Rabb Gábor szervízmérőnknek a szakmai kíséretet.

A gyakorlat utolsó napján közösen értékeltük a végzett munkát és Taskovics Péter főigazgató átadta a  gyakorlatok teljesítését igazoló tanúsítványokat.

A tanulók és tanáruk elismeréssel szóltak a tanüzemünk felszereltségéről, a gyakorlási lehetőségekről és az oktatást segítő korszerű gépekről. Vendégeink oktatója, Nagy Lázár László dicsérte tanulóink fegyelmezettségét és szakmai felkészültségét.

Bízunk benne, hogy jövőre is nyertes pályázók leszünk és fogadhatunk külhoni magyar diákokat.

Adagoló beállítása az erőgép gyakorlaton.
Adagoló beállítása az erőgép gyakorlaton.
Taskovics Péter főigazgató átadja a tanúsítványokat.
Taskovics Péter főigazgató átadja a tanúsítványokat.

 

Szakmai kirándulás az AXIÁL Kft-nél
Szakmai kirándulás az AXIÁL Kft-nél
Esztergályozási műveletek végzése a tanulóinkkal közösen.
Esztergályozási műveletek végzése a tanulóinkkal közösen.

 

 

Eke beállítása és üzemeltetése a termőföldön.
Eke beállítása és üzemeltetése a termőföldön.
Szeged nevezetességeinek megtekintése.
Szeged nevezetességeinek megtekintése.
 
Nagyon kedvelt volt a GPS felszerelt JD erőgép.
Nagyon kedvelt volt a GPS felszerelt JD erőgép.