A Petőfi Irodalmi Múzeum Alkotni Arany! címmel videópályázatot írt ki 9-10. és 11-13. évfolyamos középiskolai tanulók számára Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából.

Iskolánk  11.E és 11.K osztálya közösen alkotta a SZAKISOKK csapatot, a stábot és készítette el pályaművét. A feladat Arany János valamely balladája alapján 2 perces filmelőzetes, trailer elkészítése volt. A csapat választása a Tetemre hívás című balladára eset, mely alapján leforgatta a Vér szava című trailert. A főbb szerepekben Jakab Amandát, mint Kund Abigélt és Ujvári Gábort, mint a tragikus sorsú Bárczi Benőt láthattuk. A film jeleneteinek felvételei februárban zajlottak, köszönet az operatőrnek,  Haszilló Dániel 10.K osztályos tanulónak. A rendező, Ujvári Gábor végezte az utómunkákat, a vágást, szerkesztést. Az elkészült produkció ezután felkerült a legismertebb videómegosztó oldalra a világhálóra. A pályázat kiírója szakmai és közönségdíjat osztott ki. A SZAKISOKK csapata a 11-13. évfolyamos korcsoportban 2. helyezést ért el a közönségszavazáson. A díjkiosztóra 2018. április 10-én került sor Budapesten a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A SZAKISOKK csapat képviseletében Jakab Amanda, Ujvári Gábor és Einviller Nándor vette át az iskola számára a 200.000 Ft értékű médiacsomag utalványt. Gratulálunk az elért eredményhez az alkotóknak! Köszönjük, hogy megmutattátok, hogy nemcsak gépészetben, hanem a művészet terén is sikeresek lehetnek tanulóink! Külön köszönetünket fejezzük ki mindenkinek, aki szavazatával támogatta kisfilmünket!